Offices On Ballot

Due to the COVID-19 pandemic, it is recommended that voters put their safety first and follow CDC recommendations to wear a face mask when in public. We strongly encourage all voters who vote in-person, whether during early voting or on Election Day, to wear a face mask when entering a Vote Center to cast your ballot.

Republican Logo
REPUBLICAN

Democrat Logo
DEMOCRATIC


FEDERAL OFFICES

PRESIDENT

Donald J. Trump (R)

Bill Weld (R)














PRESIDENT

Joseph R Biden (D)

Michael R Bloomberg (D)

Pete Buttigieg (D)

Tulsi Gabbard (D)

Amy Klobuchar (D)

Bernie Sanders (D)

Tom Steyer (D)

Elizabeth Warren (D)

Andrew Yang (D)

UNITED STATES REPRESENTATIVE
District 6

Mike Campbell (R)

Greg Pence (R)




UNITED STATES REPRESENTATIVE
District 6

George T Holland (D)

Jeannine Lee Lake (D)

Barry Welsh (D)





STATE OF INDIANA

GOVERNOR

Eric Holcomb (R)

Brian D Roth (R)

GOVERNOR

Woodrow (Woody) Myers (D)


STATE REPRESENTATIVE
District 54

Jeff Embry (R)

Thomas E (Tom) Saunders (R)

STATE REPRESENTATIVE
District 54

No Candidate


STATE REPRESENTATIVE
District 56

Brad Barrett (R)

STATE REPRESENTATIVE
District 56

No Candidate




WAYNE COUNTY

JUDGE OF SUPERIOR COURT 2

Gregory A (Greg) Horn (R)  

JUDGE OF SUPERIOR COURT 2

No Candidate

JUDGE OF SUPERIOR COURT 3

Darrin M Dolehanty (R)  

JUDGE OF SUPERIOR COURT 3

No Candidate

CLERK OF COURTS

Debra Berry (R)  

Tara Pegg (R)  

CLERK OF COURTS

C. Yvonne Washington (D)  


COUNTY TREASURER

Nancy Funk (R)  

COUNTY TREASURER

No Candidate

COUNTY CORONER

Kevin A Fouche (R)  

Wayne A Loudy Jr (R)  

COUNTY CORONER

No Candidate


COUNTY SURVEYOR

Gordon E Moore (R)  

COUNTY SURVEYOR

No Candidate

COUNTY COMMISSIONER
District 2

Mary Anne Butters (R)  

Larry Fouche (R)  

Doug Williamson (R)  

COUNTY COMMISSIONER
District 2

No Candidate




COUNTY COMMISSIONER
District 3

Jeff Plasterer (R)  

Brad Robinson (R)  

Jack D Study (R)  

COUNTY COMMISSIONER
District 3

No Candidate






COUNTY COUNCIL
At-Large

Gerald (Gary) Saunders (R)  

Max A Smith (R)  

Rodger Smith (R)  

Cathy Williams (R)  

COUNTY COUNCIL
At-Large

No Candidate









PRIMARY ONLY - PRECINCT COMMITTEEMEN

PRECINCT COMMITTEEMEN CENTER 2

Janice L Roberts (R)  

Mark A Tucker (R)  

PRECINCT COMMITTEEMEN

No Candidate


STATE CONVENTION DELEGATE

Barbara Beeson (R)  

Chris Beeson (R)  

Denny Burns (R)  

Jeff Plasterer (R)  

Barry Ritter (R)  

Gerald (Gary) Saunders (R)  

Max A Smith (R)  

STATE CONVENTION DELEGATE

No Candidate  














FOR ADDITIONAL INFORMATION CONTACT THE VOTER REGISTRATION OFFICE    (765) 973-9304 OR    (765) 973-9226